Poradna pro oběti trestných činů

pms.png

Probační a mediační služba pomáhá obětem trestných činů

Proč zrovna já? II  CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_029/0003557

Stali jste se obětí trestného činu? Kladete si otázku, proč se to muselo stát zrovna Vám? Ovládají Vás pocity smutku, strachu, vzteku či nespravedlnosti? Nevíte, kam přesně se s Vaší tíživou situací obrátit o radu anebo o pomoc? Nejste v tomto sami! Právě pro Vás je tu poradna pro oběti Probační a mediační služby v rámci projektu „Proč zrovna já? II“, který po celé ČR pomáhá obětem trestné činnosti. „Poradny, které budou nabízet pomoc v 55 městech po celé ČR, jsou financovány Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem. Pomoc se zaměřuje zejména na poskytování právních informací a psychosociální podporu. Je důležité zdůraznit, že služby jsou poskytovány naprosto anonymně, bezplatně a jsou určeny všem, kteří se cítí byť i subjektivně obětí trestné činnosti, nehledě na svůj věk, pohlaví, způsobenou újmu či fázi trestního řízení. Každá oběť, ať závažného či bagatelního skutku, si totiž zaslouží adekvátní a individuální péči, neboť prožívání újmy může být velmi osobité“, komentuje činnost poraden Tomáš Kellner, regionální koordinátor.

Poradna nyní funguje také v Kutné Hoře, konkrétně v ulici Benešova, v prvním patře budovy č. p. 97. Poradna je bez nutnosti objednání otevřena v pondělí od 13:00 do 16:00 hodin a ve středu od 9:00 do 12:00 hodin. Poradkyni lze zkontaktovat také telefonicky na telefonu 727 873 137 či přes mail studena.pms@gmail.com.

„Dveře u nás jsou otevřené, snažíme se maximálně vyjít vstříc a pomoci, uplatňujeme diskrétní a individuální přístup, naše služby poskytujeme zcela zadarmo. Vzhledem k tomu, že jsme státní organizace, disponujeme kontakty na spolupracující organizace a orgány činné v trestním řízení, a tak jsou naše možnosti pomoci poměrně široké“, uzavírá Kateřina Studená, jedna z poradkyň pro oběti.